עדכון הבחינה לידע על החוקה, התרבות וההיסטוריה הספרדית CCSE

בפעם הראשונה מאז שמכון סרוונטס פרסם את המדריך להכנה לבחינה לאזרחות ספרדית CCSE (ידע חוקתי וחברתי של ספרד), יצא לאחרונה שינוי בתכולתו אשר יכנס לתוקפו החל מינואר 2018.

המכון עדכן 75 מתוך 300 שאלות התוכן (25% מהפריטים) שנוסחו בשנת 2015 לרגל חוק הלאום. השינויים נעשו כדי להתאים את הידע והשאלות למציאות המשתנה של החברה הספרדית. יחד עם זאת, חשוב לציין שהשינויים הם לא מהותיים. מדובר בעיקר בסדר השאלות במאגר ובכל מה שקשור לתוכן, בסך הכול נעשה תיקון של נתוני הלשכה לסטטיסטיקה לפי שנת 2017. לכן, כל מי שלמד עד כה לפי החוברת הקודמת עדיין יכול לגשת לבחינה.

אתר סטרפאדו נותן במתנה את העדכון בעברית והשאלות המעודכנות לשנת 2018 לכל האנשים אשר רכשו בעבר את החוברת המתורגמת לעברית. אנא כתבו אלינו לאימייל הבא sicohenmail@gmail.com והעדכון ישלח אליכם לאחר אימות הרכישה. אם את/ה מעוניין/ת לרכוש את החוברת המעודכנת לשנת 2018 בתרגום לעברית והשאלות והתשובות לפי הנוסח החדש אנא הקש פה או על התמונה

כריכה.  בשורות הבאות ישנו סיכום קצר של המבחן לאלו אשר עדיין לא מכירים את הנושא ומעוניינים לבקש אזרחות ספרדית על בסיס היותם יהודים יוצאי ספרד מהגירוש של 1492 או לפני. כאמור, כל המועמדים השואפים לקבל אזרחות ספרדית על ידי מגורים בספרד או על פי המוצא הספרדי שלהם חייבים לעבור את מבחן CCSE למעט קטינים ואנשים קשיי יכולת אשר קיבלו הקלות שונות לפי החוק.
העדכונים נעשו בנושאים הבאים הכוללים בין היתר: נושאים הקשורים בממשלה, בחקיקה ובהשתתפות האזרח בנושאים מדיניים. בשני הסעיפים הראשונים או המשימות האלה, הוא נשאל על השפות הרשמיות בקהילות אוטונומיות מסוימות, בית המשפט החוקתי, המשטרה האוטונומית, הפרלמנט, הפרדת רשויות המדינה, נציב תלונות הציבור, הבחירות הכלליות …
שאר השאלות המאוגדות לאחרונה מתייחסות לארגון הטריטוריאלי של ספרד, לגיאוגרפיה פיזית ופוליטית (משימה 3), תרבות והיסטוריה (4) והחברה הספרדית (5). לדוגמה, הערים המאוכלסות ביותר, האקלים והגאוגרפיה של חצי האי האיברי, הגיל לקבלת רישיון הנהיגה, המסים, המטבע, כרטיס הבריאות האירופי, תיירות, יום עבודה, חגורת בטיחות ברכב או גישה לאוניברסיטה למבוגרים, בין היתר.
Survey questionnaireהמבחן שונה עבור כל אחד מהמועמדים והוא מורכב מ -25 שאלות שנבחרו באופן אקראי מתוך 300 שאלות הנמצאות במאגר השאלות. על הנבחן לבחור באחת משלוש האפשרויות הקיימות, או לבחור בין true או  false.

הבחינה נמשכת עד 45 דקות והציון המקסימלי הוא 25 נקודות אם כל התשובות נכונות. כדי לעבור את הבחינה ולקבל את ההסמכה של APTO, יש לענות נכונה על לפחות 15 שאלות.

נכון להיום קיימים 10 מועדים בשנה, והמבחן מתקיים ביום חמישי האחרון של כל חודש (למעט בחודשים אוגוסט ודצמבר). התוצאות ניתנות כ -20 ימים מאוחר יותר.

את ההרשמה לבחינה ניתן לעשות אך ורק דרך האינטרנט וניתנת האפשרות להופיע עד לשתי הזדמנויות לכל היותר בתוך תקופה של 18 חודשים ממועד הבחינה הראשונה. התעודה על הצלחה בבחינה תקפה במשך ארבע שנים.

עלות הבחינה היא 85 אירו, שזהו אותו מחיר לכל המדינות ואותו שילמו כל 150.000 המועמדים שעשו את הבחינה מאז אוקטובר 2015 ב-264 מרכזי בחינות (מתוכם 165 בספרד).

יש לזכור שבנוסף לבחינה CCSE המועמדים צריכים לעבור מבחן נוסף של כישורי השפה הספרדית ברמה A2 ומעלה. תעודה זו נקראת DELE והיא ניתנת על ידי מכון סרוונטס מטעם משרד החינוך, התרבות והספורט הספרדי. בחינת שפה זו נדרשת מכל הזרים, למעט אנשים ממדינות או טריטוריות שבהן ספרדית היא השפה הרשמית.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: