מעזה לישראל וחזרה, בעיניים של ספרדי ממוצע

אצל כולנו ישנה נטיה טבעית למחשבה שמה שאני יודע כברור מאליו הוא כך גם לסובבים אותנו. לצערנו לא כך הדבר. זה לא סוד שבספרד ישנו הלך רוח כללי של אוירה פרו-פלסטינית. המוני צעירים מהלכים עם צעיפי אש"ף כאות מחאה, נכון שלא תמיד הם יודעים מה הצעיף מסמל, אך זהו כבר מידע שולי, החשוב הוא שהוא משייך אותם למרד מסוים. למעשה, הפרו-פלסטיניות בספרד בפרט ובאירופה בכלל הוא יותר כמו טרנד, זה כמו למרוד בארה"ב נגד מלחמתה (/כיבושה) בעירק, בהפיכתה לעוד מדינה בשליטה קפיטליסטית, או נגד הגרמנים הרעים המנסים לעשוק את השכבות החלשות (יוונים, איטלקיים וכמובן ספרדיים). כן, ישנה אידיאליזציה של חזק נגד חלש, טוב נגד רע אשר מסנוורת סיבות, עשייה, עובדות חשובות ותוצאות חיוביות.

אך מה לכל הטרנד הזה וישראל? ובכן, כפי שציינתי בפוסט הקודם, בהמשך אעלה פוסט על האנטישמיות באירופה (ואני מבטיח לעשות זאת במהרה). אכן עם מילה או שתיים על דמות היהודי במדינות אירופה העניין יובהר בקלות. בייחוד מכיוון שהבלבול יהודי/ישראלי גורם להרעת המצב (אם זה אפשרי בכלל) לשני הצדדים במקום להבנתו. זאת אומרת שהאירופאים, ובהם מדינות הקצה (איטליה, ספרד, אנגליה) בפרט אינם רואים את העם היהודי כאותו עם הירואי אשר שרד שואה גדולה ובנה לעצמו בעמל רב מדינה משגשגת. לשואה הם כמובן מודעים ונאנחים אך מיד השיחה עוברת לגבורה של פעולות קומץ ספרדים להצלת היהודים, או לעובדות שוליות (במבט רחב יותר של השואה) על יחסו של פרנקו הדיקטטור לכמה יהודים שהיו בספרד. גבורת היהודים נשמע כסיפורי לילה, היהודים בסה"כ שרדו. לפחות עד שהגיעו לאותה ארץ מלאה בפלסטינים וטבחו בכולם כדי לגנוב את ביתם.

למעשה, במידה ויתפרסמו גילויים בעיתונות הספרדית על טבח והריגות המוניות שעשו היהודים באותם מיליוני פלסטינים שחיו כאן בשלהי 48, רבים יהיו בפנינסולה האיברית אשר יצהלו ויאמרו "אמרתי לכם". ובכן, עם יהודי, אשר לעולם לא היה מוערך (אני חיב לעלות את הפוסט על דמות היהודי בספרד) אלא יותר סוחר ממולח אשר יעשה ויאמר הכול כדי לקבל את רצונו, בערבוב עם מדינה יהודית אשר הושגה ע"י גנוסייד של אותם פלסטינים חפים מפשע, ואנו מקבלים ישראל אשר כל רצונה הוא לרדוף אותם עד אחרון הפלסטיני.

לעתים קרובות, אני נתקל במצבים אשר בתחילה היו בשבילי משעשעים ועם הזמן הפכו לייאוש, שבהם שואלים את דעתי לגבי הקונפליקט. "בתור יליד האזור, ודאי תוכל להשכיל אותנו" הם אומרים. ולרוב אני עונה, מספר ומסביר את ההשקפות השונות, את היותי חייל לשעבר והכרותי את הנושא. כל זאת, כדי שהם ינסו להתקיל אותי בשאלות שבהם אני אשבר ואומר כן, זה נכון, אנו אונסים וטובחים בהם. אך כזה לא קורה, הם נוטים להיעלם במלמול של "בטח, עוד יהודי שמנסה לספר סיפורים לטובתו" (טוב, אולי אני מגזים אך הם ממשיכים בדרכם ודעתם כאילו לעולם לא ניהלנו שיחה). למעשה, אני זוכר מקרה אחד במיוחד שבו נאלצתי לשכנע במשך יותר משעה ידידה טובה שלא אנסתי (אנסנו, אונסים) ערביות. עד כמה מגוחך שזה ישמע, תדמית החייל האונס גבר על כל היכרותנו. כפי שישנם סיפורים רבים על זוועות שאנשים טובים עושים במלחמות ואז ממשיכים בחייהם כך היא הייתה בטוחה שהיו לי חיים אחרים בתור חייל והיום אני שונה כי אני אזרח.

ובכן, פרו-פלסטינים ספרדיים… כאשר המגוחך הוא שאף בספרד ישנו גוף טרור אשר מידי פעם הורג (הרג, היום ישנה הפסקת אש) שוטרים ואנשים פוליטיים כדי לעשות דרכם לעצמאות. הרי אלו הETA, הגוף הלוחם של הבאסקים אשר רוצים (גם הם) להיות כמדינה עצמאית לכל דבר. אז השניים וחצי באסקים שיורים בשוטר פעם בשנה הם טרוריסטים מסוכנים והפלסטינים שיורים טילים וגוררים גופות של פלסטינים אחרים משתפי פעולה קשורות לאופנוע בכבישי עזה (התמונה פורסמה בעיתונות כאן), הם לוחמי חופש לסיום הכיבוש.

לסיום, ברור מאליו שלא כולם כאלו, ישנם בין חבריי אשר יודעים שודאי המציאות היא אחרת, שונה מהשקרים והחד צדדיות של הכתבות בעיתונים והמדיה הספרדית (שבה  ישנה מילה על פיגועים וטילים מהצד הפלסטיני וכתבות שער על כל הלומה שנותן חייל ישראלי לפלסטיני או מילה רעה של פוליטיקאי). אוסיף ואומר שאני לא ימני ולא שמאלי, לא בעד ההתנחלויות ולא רוצה "למחוק את עזה ולהחזירה לימי הביניים". בעית הלגיטימציה הפרו-פלסטינית האירופאית היא בעלת השלכות שליליות לא פחות מביקור נשיאים בעזה, שכן, היא כלי לניצול ע"י אלו שרוצים להמשיך בפעילותם האלימה. כאשר ספרד אומרת לעזה, אנו איתכם, עזה (כלומר חמאס) חושבת שמה שהיא עושה זה מוצדק וממשיכה את רכבת הנשק מאירן. וזה, ספרדי יקר, ודאי לא יעזור לשלום.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: